На головну сторінкуНаписати листаДодати в вибране
Українською Русский язык
Записатися на УЗД   Записатися на консультацію  Запитати у лікаря
Головна сторінка - Хвороби аорти

Аорта


Аорта - найбільша артеріальна судина в тілі людини, від якої відходять всі артерії, що утворять велике коло кровообігу. У ній виділяють висхідну частину , дугу аорти та низхідну частину. 

 Висхідна частина аорти є продовженням артеріального конусу лівого шлуночка серця. Початкова розширена частина аорти називається цибулиною аорти. За грудиною, на рівні третього міжреберного проміжку, вона йде нагору й вправо, а на рівні II ребра переходить у дугу аорти.

Направляючись зпереду додолу, дуга аорти на рівні III грудного хребця переходить у низхідну частину аорти 

Низхідна аорта розділяється на грудну частину аорти, що розташовується над діафрагмою, і черевну частину аорти, що перебуває під діафрагмою.

На рівні IV поперекового хребця від низхідної аорти відходять права й ліва загальні здухвинні артерії. Аневризма аорти

Аневризма - це стійке місцеве розширення артериальної судини. Прийнято вважати, що основною причиною розвитку аневризм аорти є атеросклероз. Останнім часом, однак, прямий причинно-наслідковий зв'язок атеросклерозу із утворенням аневризм піддається сумніву. Є підстави вважати, що їх утворення пов'язане з дефектністю середньої оболонки, можливо, врожденою, що зумовлює її слабість та вибухання судинної стінки під тиском крові, чому значною мірою сприяє артеріальна гіпертензія.

Аневризми аорти можуть виникати також як результат запальних захворювань аорти інфекційної (сифіліс) і імунної природи, а також розшарування аорти.

Аневризма аорти тривалий час протікає безсимптомно й знаходиться випадково при проведенні інструментальних досліджень - рентгенографії грудної клітини або ехокардіографії. Поява скарг обумовлена здавленням сусідніх органів і, як правило, свідчить про значні розміри аневризми. Основне ускладнення - розрив, що може бути першим (і останнім) клінічним проявом захворювання.


Докладніше...